Profesyonel Dezenfeksiyon Hizmetleri

Çalışılan tüm firmalarda, her kimyasal için, Malzeme Güvenlik Bilgisi mutlaka projede olacaktır. Ürün güvenlik bilgileri merkez satınalma bölümü veya üretici firmalardan temin edilebilir.

Her ekipmanın kullanım talimatları üzerinde veya uygun bir bölgede asılı olması gerekmektedir.

Tüm CTM Temizlik projelerinde, yetkili tedarikçilerden alınan ürünler etiketli ürün kaplarında kullanılacaktır.

Kişisel hijyen/wc sarfları takviyesinde temiz  eldiven kullanılacaktır.

Yer temizliği için uygun temizleme ürünleri kullanılacaktır. Zemin ıslak olduğunda ıslak zemin uyarı levhaları asılacaktır. Kirlilik ve kazaları önlemek için, tüm döküntüler hemen alınacaktır.

İşyeri, Okul, hastahane, çocuk oyun alanları, Cafe ve restaurantlar için dezenfeksiyonları gerçekleştirerek toplum sağlığının korunması noktasında kalıcı çözümler üretmekteyiz. CTM temizlik olarak sizlere hizmet vermekten mutluluk duyacağız. CTM TEMİZLİK  

Profesyonel Dezenfeksiyon Hizmetleri

Profesyonel Dezenfeksiyon Hizmetleri

Profesyonel Dezenfeksiyon Hizmetleri

Bez kullanımının öneminin bilinmesi ve çapraz bulaşma olmaması için doğru uygulanması gerekmektedir.

Her temizlik işleminde elde eldiven olması ve çapraz bulaşma olmaması için gerekli yüzeyler arasında eldivenlerin yenilenmesi gerekmektedir.

Deterjanlar cilt, göz ve mukozalar için tahriş edici olabilir.

Buhar ve zerrecikleri solunulmamalı ve solunduğunda hemen temiz havaya çıkılmalıdır.

Kuru yerlerde depolanmalı, direkt güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır.

Yutulduğunda bol su içilmeli ve hemen bir doktora başvurulmalıdır.

Deterjan döküntüleri hızla ortadan kaldırılmalıdır.Ağartıcılar cilt, göz ve mukozalar için uzun süreli temaslarda tahriş edici olabilir.

Kimyasalların kesinlikle karıştırılmaması gerekmektedir.

Kimyasalların doğru yüzeyde, doğru miktarda, doğru sistemle kullanılması gerekmektedir.

Dezenfeksiyon

Dezenfeksiyon: Cansız maddeler üzerinde bulunan patojen mikroorganizmaların ortadan kaldırılmasıdır.

Dezenfeksiyon işlemi Kimyasal Ajanlarla gerçekleştirilmektedir.

 • Alkilleyiciler; Isıya dayanıklı olmayan plastik malzemeler, elektronik cihaz parçaları, kimyasal ajanlar kullanılarak steril edilir.
 • Kullanılan başlıca kimyasallar Etilen oksit (EO), Gluteraldehid ve Formaldehittir. 

Bu uygulamalarda dikkat edilmesi gereken hususlara uyulması gerekmektedir.

Enfekte alanlar/enfekte hasta odası temizliği yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlara dezenfeksiyon talimatına uyulması gerekmektedir.

Tıbbi atıkların ayrıştırılması, toplanması ve taşınması işlemleri sırasında, atık prosedürüne uyulması gerekmektedir.

Paspas, mob veya vakum yaparken dik durulmalıdır.

Kablolar her kullanım öncesi, kabloda açıklık olmaması, duy ve fişlerin sağlam ve kuru olması açısından kontrol edilmelidir.

One thought on “Profesyonel Dezenfeksiyon Hizmetleri

 1. Bu kötü günler geçirdiğimiz dönemde evi dezenfekte ettirdim fiyatı ve kalitesinden memnun kaldım evde çocukların olmasına rağmen çok güzel ve hijyenik yapıldı tekrar Teşekkür ederim

  1. Merhabalar Aslı Hanım. Bizi tercih ettiğiniz için biz teşekkür ederiz. Sizlerin memnun kalması için elimiz den gelen çalışmayı yapmaktayız. İyi günler dileriz Aslı Hanım.

 2. Merhaba özverili ve düzgün ekip ile calismanizdan dolayı teşekkür ederim.
  Tekrar çalışmak üzere…

  1. Merhaba Mehmet Bey. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sizlerin memnun kalması için elimizden geleni yapmaktayız.

 3. Temiz ve özverili bir çalışma vardır bunun yanı sıra hoşgörü ve güler yüzlülerdir herkese tavsiye ederim.

  1. Merhabalar Funda Hanım. Sizlere karşı göstermiş olduğumuz güler yüzlü çalışma şeklimiz sizlerin memnun kalması için en önemli prensiplerimiz dendir.

 4. Gerçekten çok teşekkür ederim elinize kolunuza sağlık evim tertemiz herkese şiddetle öneriyorum Allah gonlunuze göre versin

  1. Merhabalar Şükran Hanım sizleri memnun edebildiysek ne mutlu bize sizlerin memnun ve mutlu olması bizi de mutlu eder. Teşekkür ederiz iyi günler dileriz.

 5. Sizlere çok teşekkür ediyorum bu kadar uygun bir fiyata bu hizmet çok çok iyi
  kaliteli hizmetiniz için tekrar tekrar teşekkür ediyorum 🙏🏻

  1. Merhaba Derya Hanım. Bizi tercih ettiğiniz için biz teşekkür ederiz. Fiyatlarımız olabildiğince uygun tutup müşterilerimizi zor durumda bırakmak istememekteyiz. Para dan da önemli bağ kurmaktır. İyi akşamlar dileriz.

 6. İsinde başarılı ,güvenilir ,gözünün arkada kalmayacaği bir hizmet veriyorsunuz .Herşey için teşekkürler .Fiyatı ve kalitesine kefil olunur bir şirketsiniz .ELİNİZE EMEĞİNİZE SAĞLIK

  1. Merhaba Hale Hanım bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Kalitemiz sizlerin memnun kalması için her zaman en üst seviyededir. Sizleri memnun etmek bizi de memnun eder.

 7. Dün yaptırmış olduğum dezenfektan ve temizlik işinizden memnun kaldım. Bir dahaki seferde aklımda olacaksınız .İşinizde Başarınızın devamını dilerim.

  1. Merhaba Ertuğrul Bey. Size teşekkürler ederiz yolumuz da emin adımlarla ve sizlerin desteğiyle devam etmekteyiz.

 8. Sevgili arkadaşlar bu şirkette bana temizliğe gelen arkadaşlar sanki kendi dairelerini dezenfekte etmekte idiler ve saygıda kesinlikle kusur etmiyorlar her türlü konuda yardımcı oluyorlar sorduğum soruların cevapları gayet iyi bir şekilde izah ederek cevap verdiler ve sislerin de gönül rahatlığı ile evinizi iş yerinizi temizletip dezenfekte ettirmenizi isterim şu zor günlerde bu kadar fırsatçılık yapmadan, güzel ve çok uygun bir şekilde çalışan bu arkadaşlara çok çok teşekkür ederim. (Bu arada ben bartında ikamet ediyorum ve arkadaşlar istanbuldan geldi mesafe tanımıyorlar) saygılar ve sevgilerimle sağlıklı günler dilerim…..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir